ÜCRETSİZ İNGİLİZCE KURSUNA YOĞUN İLGİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) öncülüğünde her hafta üniversiteli öğrencilere ücretsiz İngilizce kursu veriliyor.
Tarih: 10.11.2017 07:55:36

Topluluk Akademik Danışmanı Hatip Erdoğmuş, topluluk olarak faaliyetleri kapsamında böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyleyerek kulüpleri hakkında bilgi verdi. Erdoğmuş, üniversitede aktif görev yaptıklarını daha bir çok yardım faaliyetlerinde yer almakla birlikte sosyal duyarlılık oluşturma ve gençlere yönelik program yapma adına bir şeyler yaptıklarını aktararak, “Üniversitede aktif görev yapıyoruz. Daha çok yardım faaliyetlerinde yer almakla birlikte sosyal duyarlılık oluşturma ve gençlere yönelik program yapma adına bir şeyler yapıyoruz. Kırtasiye, giyim gibi yardımlarda bulunduk. İkram ve hediyelerimiz oldu. Üniversiteli gençlerin bu öğrencilerimizle kaynaşması çok anlamlı oldu. Bir köy okulunda çocuğun bizlere söylediği bir mont giydirmiştik. Öğretmenine dönüp öğretmenim bu mont üzerimde kaç gün kalacak demesi kopma noktası olmuştu. O günden sonra bu işlere daha çok asıldık. Muş merkezde yardıma muhtaç tespit ettiğimiz ailelere yardım, gıda, yakacak yardımlarında bulunduk. Hatta kiralarını ödeyemeyecek olan ailelerimize maddi yardımlarda da bulunduk. Nakdi yardımlarda bulunduk. Durumunun kötü olduğunu tespit ettiklerimizin ajandalarını tuttuk. Aktif bir topluluğuz. Muş´ta da ciddi anlamda katkılar alıyoruz. Vatandaşlarımızın yardımlarıyla bu işler dönüyor. Maddi paralar aktarıldı. Atkı, bere dağıttık mesela. Türkiye´nin dört bir tarafında hanımların ördüğü bu atkı ve bereleri dağıttık” dedi.

“Gerçekten Çok Faydalı Geçiyor”

Danışman Hatip Erdoğmuş sözlerini şöyle sürdürdü: “Muş için ne yapabiliriz. Sıkıntıları gidermek için uğraşıyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerin olduğunu görüyoruz. Yardım alamayıp unutulan aileleri tespit ediyoruz. Her bir arkadaşımız bu ailelerin ajandalarını tutuyorlar Her biri ihtiyaçlarını belirliyor. Dolayısıyla yardımları ulaştırma adına ekipler oluşturduk. Farklı fikir, düşünce, cemaatlerde olan birçok öğrenciyle birlikte hareket ediyoruz. Aktif olan 100´den fazla öğrenci. Üniversitemizin de 3´te 2´sine dokunabiliyoruz. Gönüllü olarak murat hocamız İngilizce kursu verecek tamamen ücretsiz bir şekilde. Dönem başlarken dedik öğrencilerimizin çoğu farklı memleketlerden geliyor. Geçen sene onlara sıcak bir merhaba demek için sıcak çikolata, salep, süt, kahve ikramımız oldu. Üniversitemizin de bize sağladığı faaliyetler var destekleriyle bu faaliyetlerimiz daha da artıracağız İnşallah. Son faaliyetimiz ise çok önemli İngilizce kursu veriyoruz bu kursa çok sayıda öğrenci de katılıyor ve gerçekten çok faydalı geçiyor. Kursumuz veren Murat Kayacan hocamıza çok teşekkür ediyoruz”

Kurs Ücretsiz

Topluluk Akademik Danışmanı Hatip Erdoğmuş, topluluklarının sosyal ve kültürel faaliyetler kapsamında böyle bir kurs faaliyeti düzenlediklerini ifade ederek öğrencilerin hiçbir ücret ödemeden bu kurstan faydalanabildiğini de sözlerine ekledi.

“Bir Şeyler Öğreneyim Diye Geliyorlar”

Kurs Eğitmeni Yrd. Doç. Dr. Murat Kayacan, İngilizce´nin günümüzdeki önemine dikkat çekerek hem yüksek lisans, doktora hem de Erasmus gibi programlarda bu kursun öğrencilere çok faydası olacağını kaydetti. Kayacan şunları paylaştı: “Amacımız değişik fakültelerden öğrencilerin bir araya gelip kaynaşması, faydalı bir faaliyette bulunulması ve isteyenlerin de yüksek lisans, doktora düşünenlere katkıda bulunmak. Erasmus projeleriyle öğrenciler yurt dışına gidebiliyorlar. Bu açıdan da öğrencilere katkıda bulunmak istedik. İsteriz ki kursa katılan bu öğrenciler Erasmus seçimlerinde başarılı olsunlar, yurt dışına gitsinler bu da özgeçmişlerine katkı sağlayacaktır diye düşünüyoruz. Burada temel ve İngilizce pratik üzerine çalışıyoruz. Erasmus il yurt dışına gidildiğinde en çok istenen bunların İngilizce konuşabilmesi ve konuşmaları yakalayabilmesi. Yoksa oraya gidip yazılı metinler üzerinden bir şey yapmayacaklar, dinleyecekler, konuşacaklar böyle basit düzeyde de olsa bir şeyler yapacaklar. Ben seviyorum, İngilizceyi´de seviyorum akademisyenlikte vakit oluyor. Öğrenciler genelde gezmeyi tozmayı seviyorlar, bu öğrencilerde burada bir şeyler öğreneyim diye geliyorlar. Öğrenciler geleceğimiz bu yüzden elimizden geleni yapmalıyız.”

“Akıllı Tahtalar Üzerinden Bu Ders İşleniyor”

Kursa katılan öğrencilerde ücretsiz bir kurs imkanı sağlandığı için Hayırda Buluşanlar Topluluğu´na teşekkür etti. Öğrenciler, “Yrd. Doç. Dr. Murat Kayacan hocamız tarafından ve Hayırda Buluşanlar Topluluğu tarafından verilen bu İngilizce kursuna katılıyoruz. Gerçekten çok faydalı geçiyor ve akıllı tahtalar üzerinden bu ders işleniyor. Özellikle temel seviyenin ilerisinde gramer olarak ekler ve yapılar üzerinden gidiliyor. Aramızda Yüksek Lisans, Doktora, Erasmus ve YDS sınavlarına girecek olan arkadaşlarımız var özellikle akademik çerçevede dil hususunda bize ciddi katkılar sağlayacaktır. En basitinden İngilizceye hakim olabilmek, anlayabilmek dahi ciddi anlamda değerli ve çok şey katacaktır. Biz hayırda buluşanlar topluluğu ve dersi verip bize zaman ayıran Yrd. Doç. Dr. Murat Kayacan beyefendiye çok teşekkür ediyoruz. İnşallah üniversitemizde ve Muş´ta böylesi hem etkinlikler, kurslar ücretsiz ve uygun bir haliyle öğrencilere verilir” şeklinde konuştular.  
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"KENDİ HALK OYUNLARIMIZ İLE 1071´İ KUTLAYALIM"
"KENDİ HALK OYUNLARIMIZ İLE 1071´İ KUTLAYALIM"
Halk Oyunları Hocası Okan Kaya; bulanık ilçesinde halk oyunları eksikliğini tespit ederek konu ile ilgili Bulanık Halk Eğitim Merkezinin çalışma başlatmasını istedi.
TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ DEMİR, BRONZ MADALYA KAZANDI
TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ DEMİR, BRONZ MADALYA KAZANDI
Türkiye Badminton Federasyonu tarafından düzenlenen Cumhuriyet Kupası Halk ve Masterler Türkiye Badminton Şampiyonasında ilimizi temsilen katılan öğretim görevlisi Nihat Demir, Türkiye Üçüncüsünü olarak, Bronz Madalya kazandı.
Vali Aziz Yıldırım, “Cumhuriyet Bayramı´nı Kutluyorum”
Vali Aziz Yıldırım, “Cumhuriyet Bayramı´nı Kutluyorum”
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 95´inci kuruluş yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımlayan Vali Aziz Yıldırım, “Kutlu yürüyüşün temsilcileri olarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.
“BUGÜN OLSA, YİNE ALTYAPI İŞİNE GİRERDİM”
“BUGÜN OLSA, YİNE ALTYAPI İŞİNE GİRERDİM”
Vatandaşlarla hasbıhal eden Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, “Bana sürekli alt yapı projesini başlattığım için pişman olup olmadığımı soruyorlar. Ben de, yaşanan bunca sıkıntılara rağmen hiç pişman olmadığımı, bugün bile olsa tereddütsüz aynı kararı vereceğimi söylüyorum” dedi.
ÜNİVERSİTE YOLUNDA ÖNEMLİ BİR SÜREÇ BAŞLADI
ÜNİVERSİTE YOLUNDA ÖNEMLİ BİR SÜREÇ BAŞLADI
MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, üniversitenin 2018-2019 eğitim-öğretim yılına 2 bin 487 yeni öğrenciyle merhaba demeye hazırlandığını kaydetti.
DÖNÜŞÜM VE YENİLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
DÖNÜŞÜM VE YENİLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Malazgirt ilçesinde belediye tarafından başlatılan değişim, dönüşüm ve yenileme çalışmaları aralıksız devam ediyor.
BÜYÜK İLGİYİ 2 TONA YAKLAŞAN KİLOLARIYLA DANALAR GÖRÜYOR
BÜYÜK İLGİYİ 2 TONA YAKLAŞAN KİLOLARIYLA DANALAR GÖRÜYOR
Bir aydan az süre kalan Kurban Bayramı öncesinde kurbanlık hayvanlar metro illere gönderildi. Hayvan pazarında en büyük ilgiyi 2 tona yaklaşan kilolarıyla danalar görüyor.
YAZ DÖNEMİ KURSLARINA KAYITLAR BAŞLADI
YAZ DÖNEMİ KURSLARINA KAYITLAR BAŞLADI
Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, 2018-2019 eğitim öğretim yılı içerisinde birçok kursiyere kurs vermeye devam edecek.
MUŞ´TA, ASKIDA EKMEK VAR
MUŞ´TA, ASKIDA EKMEK VAR
“Bir ekmek kendimize bir ekmek askıya” projesi kapsamında Ülkü Ocakları Muş İl Başkanlığı, ihtiyaç sahipleri aileler için askıya ekmek bıraktılar.
TÜBİTAK İL TEMSİLCİSİNİ MŞÜ´DEN SEÇTİ
TÜBİTAK İL TEMSİLCİSİNİ MŞÜ´DEN SEÇTİ
TÜBİTAK Muş il temsilcisi, Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bayram Gündüz oldu.
EMNİYET EKİPLERİ, SOKAK SATICILARINA AĞIR DARBE VURDU
EMNİYET EKİPLERİ, SOKAK SATICILARINA AĞIR DARBE VURDU
Muş il genelinde uyuşturucuyla mücadele çalışmaları aralıksızca devam ediyor. Emniyet ekipleri, il genelinde yaptığı uyuşturucuyla mücadele çalışmalarında göz açtırmıyor.
MŞÜ´DE ÜÇ BİRİME ATAMA YAPILDI
MŞÜ´DE ÜÇ BİRİME ATAMA YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi´nin çeşitli birimlerinde atama ve görevlendirme işlemleri yapıldı.
“AŞAMA AŞAMA MESAFE KAT EDİYORUZ”
“AŞAMA AŞAMA MESAFE KAT EDİYORUZ”
Kentte kesintisiz olarak sürdürülen çalışmaları yerinde ziyaret ederek, açıklamalarda bulunan Muş Belediye Başkanı Feyat Asya: “Muş´u güzelleştirmek adına başlattığımız hizmet seferberliğinde aşama aşama mesafe kat ediyoruz” dedi.
MUŞ´TA CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR
MUŞ´TA CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR
Muş Belediyesi, sıcak yaz günlerinde sağlık problemlerinin önüne geçmek için kentin tüm noktalarında ilaçlama çalışması başlattı.
VALİ YILDIRIM, AFRİN KAHRAMANLARINI KARŞILADI
VALİ YILDIRIM, AFRİN KAHRAMANLARINI KARŞILADI
Muş Valisi Aziz Yıldırım, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Tatvan 10. Komando Tugay Komutanlığından Afrin´e giden ve görev sonrası tekrar dönüş yapan askeri birlikleri Muş Hava Meydan Komutanlığında karşıladı.
VALİ YILDIRIM KÖY HALKIYLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YILDIRIM KÖY HALKIYLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Aziz Yıldırım, köy ziyaretleri programı kapsamında Durugöze, Tabanlı Köylerini ve son olarak da Sungu Beldesi´ni ziyaret ederek, Sungu Beldesi´ndeki iftar programına katıldı.
UÇKUNUN KİLOSU 20 TL´DEN 10 TL´YE DÜŞTÜ
UÇKUNUN KİLOSU 20 TL´DEN 10 TL´YE DÜŞTÜ
Yüksek kesimlerde kendiliğinden yetişen ve halk arasında ‘uçkun´ olarak tabir edilen bitkinin kilosu 20 TL´den 10 TL´ye düştü.
MALAZGİRT´TE RAMAZAN PİDESİNE YOĞUN İLGİ
MALAZGİRT´TE RAMAZAN PİDESİNE YOĞUN İLGİ
Malazgirt ilçesinde fırın işletmeciliği yapan esnaf, Ramazan ayında iftar sofralarının vazgeçilmezi olan pide ekmeği sayesinde işlerinin iki katına çıktığını belirttiler.
VALİ YILDIRIM KYK ÖĞRENCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
VALİ YILDIRIM KYK ÖĞRENCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
KYK Muş İl Müdürlüğü´ne bağlı Müştakbaba Kız Yurdu öğrencileriyle iftar programında bir araya gelen Vali Aziz Yıldırım, öğrencilere, birlik ve beraberliği bozmadan çok çalışmalarını istedi.
MŞÜ´DE MATEMATİK DOKTORA PROGRAMI AÇILDI
MŞÜ´DE MATEMATİK DOKTORA PROGRAMI AÇILDI
Yükseköğretim Yürütme Kurulu, Muş Alparslan Üniversitesi´nde Matematik Doktora Programının açılmasını uygun gördü.
UZAN, KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
UZAN, KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ
Bulanık İlçe Kaymakamı ve Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, beraberindeki heyetle birlikte ilçeye bağlı köy okullarını ziyaret etmeye devam ediyor.
Muş Ovası Gazetesi
14.11.2018
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
BAŞBAKANLIK AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO PPL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI  MSB ANT DOĞU BÖLGE 5. İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ / ELAZIĞ
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO PPL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI MSB ANT DOĞU BÖLGE 5. İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ / ELAZIĞ
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO PPL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI MSB ANT DOĞU BÖLGE 5. İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ / ELAZIĞ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
K.Y.K. MUŞ İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ŞEHİT YÜCEL KURTOĞLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ MÜDÜRÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK ŞEHİT YÜCEL KURTOĞLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI GENELKURMAY BAŞKANLIĞI BAĞLILARI VE MÜSTEŞARLIK 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI GENELKURMAY BAŞKANLIĞI BAĞLILARI VE MÜSTEŞARLIK 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
ISINMA AMAÇLI İTHAL KÖMÜR (TİP-1) ALIMI alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ BELEDİYESİ
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
DOLAR
5.4770
EURO
6.1575
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
En büyük ibadet topluma hizmet etmetir?

Hacı Bektaşı Veli
1808 Alemdar Mustafa Paşa`nın Vefatı
1914 I.Dünya Harbinde Cihan-ı Ekber İlanı