ÜCRETSİZ İNGİLİZCE KURSUNA YOĞUN İLGİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) öncülüğünde her hafta üniversiteli öğrencilere ücretsiz İngilizce kursu veriliyor.
Tarih: 10.11.2017 07:55:36

Topluluk Akademik Danışmanı Hatip Erdoğmuş, topluluk olarak faaliyetleri kapsamında böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyleyerek kulüpleri hakkında bilgi verdi. Erdoğmuş, üniversitede aktif görev yaptıklarını daha bir çok yardım faaliyetlerinde yer almakla birlikte sosyal duyarlılık oluşturma ve gençlere yönelik program yapma adına bir şeyler yaptıklarını aktararak, “Üniversitede aktif görev yapıyoruz. Daha çok yardım faaliyetlerinde yer almakla birlikte sosyal duyarlılık oluşturma ve gençlere yönelik program yapma adına bir şeyler yapıyoruz. Kırtasiye, giyim gibi yardımlarda bulunduk. İkram ve hediyelerimiz oldu. Üniversiteli gençlerin bu öğrencilerimizle kaynaşması çok anlamlı oldu. Bir köy okulunda çocuğun bizlere söylediği bir mont giydirmiştik. Öğretmenine dönüp öğretmenim bu mont üzerimde kaç gün kalacak demesi kopma noktası olmuştu. O günden sonra bu işlere daha çok asıldık. Muş merkezde yardıma muhtaç tespit ettiğimiz ailelere yardım, gıda, yakacak yardımlarında bulunduk. Hatta kiralarını ödeyemeyecek olan ailelerimize maddi yardımlarda da bulunduk. Nakdi yardımlarda bulunduk. Durumunun kötü olduğunu tespit ettiklerimizin ajandalarını tuttuk. Aktif bir topluluğuz. Muş´ta da ciddi anlamda katkılar alıyoruz. Vatandaşlarımızın yardımlarıyla bu işler dönüyor. Maddi paralar aktarıldı. Atkı, bere dağıttık mesela. Türkiye´nin dört bir tarafında hanımların ördüğü bu atkı ve bereleri dağıttık” dedi.

“Gerçekten Çok Faydalı Geçiyor”

Danışman Hatip Erdoğmuş sözlerini şöyle sürdürdü: “Muş için ne yapabiliriz. Sıkıntıları gidermek için uğraşıyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerin olduğunu görüyoruz. Yardım alamayıp unutulan aileleri tespit ediyoruz. Her bir arkadaşımız bu ailelerin ajandalarını tutuyorlar Her biri ihtiyaçlarını belirliyor. Dolayısıyla yardımları ulaştırma adına ekipler oluşturduk. Farklı fikir, düşünce, cemaatlerde olan birçok öğrenciyle birlikte hareket ediyoruz. Aktif olan 100´den fazla öğrenci. Üniversitemizin de 3´te 2´sine dokunabiliyoruz. Gönüllü olarak murat hocamız İngilizce kursu verecek tamamen ücretsiz bir şekilde. Dönem başlarken dedik öğrencilerimizin çoğu farklı memleketlerden geliyor. Geçen sene onlara sıcak bir merhaba demek için sıcak çikolata, salep, süt, kahve ikramımız oldu. Üniversitemizin de bize sağladığı faaliyetler var destekleriyle bu faaliyetlerimiz daha da artıracağız İnşallah. Son faaliyetimiz ise çok önemli İngilizce kursu veriyoruz bu kursa çok sayıda öğrenci de katılıyor ve gerçekten çok faydalı geçiyor. Kursumuz veren Murat Kayacan hocamıza çok teşekkür ediyoruz”

Kurs Ücretsiz

Topluluk Akademik Danışmanı Hatip Erdoğmuş, topluluklarının sosyal ve kültürel faaliyetler kapsamında böyle bir kurs faaliyeti düzenlediklerini ifade ederek öğrencilerin hiçbir ücret ödemeden bu kurstan faydalanabildiğini de sözlerine ekledi.

“Bir Şeyler Öğreneyim Diye Geliyorlar”

Kurs Eğitmeni Yrd. Doç. Dr. Murat Kayacan, İngilizce´nin günümüzdeki önemine dikkat çekerek hem yüksek lisans, doktora hem de Erasmus gibi programlarda bu kursun öğrencilere çok faydası olacağını kaydetti. Kayacan şunları paylaştı: “Amacımız değişik fakültelerden öğrencilerin bir araya gelip kaynaşması, faydalı bir faaliyette bulunulması ve isteyenlerin de yüksek lisans, doktora düşünenlere katkıda bulunmak. Erasmus projeleriyle öğrenciler yurt dışına gidebiliyorlar. Bu açıdan da öğrencilere katkıda bulunmak istedik. İsteriz ki kursa katılan bu öğrenciler Erasmus seçimlerinde başarılı olsunlar, yurt dışına gitsinler bu da özgeçmişlerine katkı sağlayacaktır diye düşünüyoruz. Burada temel ve İngilizce pratik üzerine çalışıyoruz. Erasmus il yurt dışına gidildiğinde en çok istenen bunların İngilizce konuşabilmesi ve konuşmaları yakalayabilmesi. Yoksa oraya gidip yazılı metinler üzerinden bir şey yapmayacaklar, dinleyecekler, konuşacaklar böyle basit düzeyde de olsa bir şeyler yapacaklar. Ben seviyorum, İngilizceyi´de seviyorum akademisyenlikte vakit oluyor. Öğrenciler genelde gezmeyi tozmayı seviyorlar, bu öğrencilerde burada bir şeyler öğreneyim diye geliyorlar. Öğrenciler geleceğimiz bu yüzden elimizden geleni yapmalıyız.”

“Akıllı Tahtalar Üzerinden Bu Ders İşleniyor”

Kursa katılan öğrencilerde ücretsiz bir kurs imkanı sağlandığı için Hayırda Buluşanlar Topluluğu´na teşekkür etti. Öğrenciler, “Yrd. Doç. Dr. Murat Kayacan hocamız tarafından ve Hayırda Buluşanlar Topluluğu tarafından verilen bu İngilizce kursuna katılıyoruz. Gerçekten çok faydalı geçiyor ve akıllı tahtalar üzerinden bu ders işleniyor. Özellikle temel seviyenin ilerisinde gramer olarak ekler ve yapılar üzerinden gidiliyor. Aramızda Yüksek Lisans, Doktora, Erasmus ve YDS sınavlarına girecek olan arkadaşlarımız var özellikle akademik çerçevede dil hususunda bize ciddi katkılar sağlayacaktır. En basitinden İngilizceye hakim olabilmek, anlayabilmek dahi ciddi anlamda değerli ve çok şey katacaktır. Biz hayırda buluşanlar topluluğu ve dersi verip bize zaman ayıran Yrd. Doç. Dr. Murat Kayacan beyefendiye çok teşekkür ediyoruz. İnşallah üniversitemizde ve Muş´ta böylesi hem etkinlikler, kurslar ücretsiz ve uygun bir haliyle öğrencilere verilir” şeklinde konuştular.  
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BEŞ GÜNLÜK EĞİTİM START ALDI
BEŞ GÜNLÜK EĞİTİM START ALDI
Muş Alparslan Üniversitesi´nin (MŞÜ) ev sahipliğinde, Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) tarafından düzenlenen beş günlük ‘Dağ Kayağı Temel Seviye Eğitimi´nin teorik ve uygulamalı dersleri başladı.
GÜNDÜZÖZ, “MISRALARA DÖKÜLMÜŞ İFADESİDİR”
GÜNDÜZÖZ, “MISRALARA DÖKÜLMÜŞ İFADESİDİR”
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, 12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü münasebetiyle yayımladığı mesajında, “İstiklal Marşı; aziz milletimizin imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği onurlu mücadelesinin, yurt ve bayrak sevgisinin mısralara dökülmüş ifadesidir” dedi.
KUVVETLİ RÜZGAR VE YOĞUN KAR UYARISI
KUVVETLİ RÜZGAR VE YOĞUN KAR UYARISI
Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, doğu illeri için kuvvetli rüzgar ve yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.
80 ÖĞRENCİ ANKARA´YI GEZDİ
80 ÖĞRENCİ ANKARA´YI GEZDİ
İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan "Biz Anadolu´yuz" projesi kapsamında Malazgirt İlçesi´ndeki 80 öğrenci Ankara´yı gezdi.
GÜLER VE KARATAŞ, GENÇLERLE BULUŞTU
GÜLER VE KARATAŞ, GENÇLERLE BULUŞTU
Muş Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler ile Gençlik Merkezi Müdürü Murat Karataş, gönüllü gençlik liderleri ve Muş Alparslan Üniversitesi´ndeki (MŞÜ) temsilci gençlerle bir araya geldi.
“MODERN DÜNYADA TESETTÜR” KONULU PANEL
“MODERN DÜNYADA TESETTÜR” KONULU PANEL
Özgür-Der Muş İl Temsilciği tarafından, Muş Öğretmenevi Konferans Salonu´nda yoğun bir katılımla “Modern Dünyada Tesettür” konulu panel düzenlendi.
"KENDİ HALK OYUNLARIMIZ İLE 1071´İ KUTLAYALIM"
"KENDİ HALK OYUNLARIMIZ İLE 1071´İ KUTLAYALIM"
Halk Oyunları Hocası Okan Kaya; bulanık ilçesinde halk oyunları eksikliğini tespit ederek konu ile ilgili Bulanık Halk Eğitim Merkezinin çalışma başlatmasını istedi.
TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ DEMİR, BRONZ MADALYA KAZANDI
TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ DEMİR, BRONZ MADALYA KAZANDI
Türkiye Badminton Federasyonu tarafından düzenlenen Cumhuriyet Kupası Halk ve Masterler Türkiye Badminton Şampiyonasında ilimizi temsilen katılan öğretim görevlisi Nihat Demir, Türkiye Üçüncüsünü olarak, Bronz Madalya kazandı.
Vali Aziz Yıldırım, “Cumhuriyet Bayramı´nı Kutluyorum”
Vali Aziz Yıldırım, “Cumhuriyet Bayramı´nı Kutluyorum”
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 95´inci kuruluş yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımlayan Vali Aziz Yıldırım, “Kutlu yürüyüşün temsilcileri olarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.
“BUGÜN OLSA, YİNE ALTYAPI İŞİNE GİRERDİM”
“BUGÜN OLSA, YİNE ALTYAPI İŞİNE GİRERDİM”
Vatandaşlarla hasbıhal eden Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, “Bana sürekli alt yapı projesini başlattığım için pişman olup olmadığımı soruyorlar. Ben de, yaşanan bunca sıkıntılara rağmen hiç pişman olmadığımı, bugün bile olsa tereddütsüz aynı kararı vereceğimi söylüyorum” dedi.
ÜNİVERSİTE YOLUNDA ÖNEMLİ BİR SÜREÇ BAŞLADI
ÜNİVERSİTE YOLUNDA ÖNEMLİ BİR SÜREÇ BAŞLADI
MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, üniversitenin 2018-2019 eğitim-öğretim yılına 2 bin 487 yeni öğrenciyle merhaba demeye hazırlandığını kaydetti.
DÖNÜŞÜM VE YENİLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
DÖNÜŞÜM VE YENİLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Malazgirt ilçesinde belediye tarafından başlatılan değişim, dönüşüm ve yenileme çalışmaları aralıksız devam ediyor.
BÜYÜK İLGİYİ 2 TONA YAKLAŞAN KİLOLARIYLA DANALAR GÖRÜYOR
BÜYÜK İLGİYİ 2 TONA YAKLAŞAN KİLOLARIYLA DANALAR GÖRÜYOR
Bir aydan az süre kalan Kurban Bayramı öncesinde kurbanlık hayvanlar metro illere gönderildi. Hayvan pazarında en büyük ilgiyi 2 tona yaklaşan kilolarıyla danalar görüyor.
YAZ DÖNEMİ KURSLARINA KAYITLAR BAŞLADI
YAZ DÖNEMİ KURSLARINA KAYITLAR BAŞLADI
Muş Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, 2018-2019 eğitim öğretim yılı içerisinde birçok kursiyere kurs vermeye devam edecek.
MUŞ´TA, ASKIDA EKMEK VAR
MUŞ´TA, ASKIDA EKMEK VAR
“Bir ekmek kendimize bir ekmek askıya” projesi kapsamında Ülkü Ocakları Muş İl Başkanlığı, ihtiyaç sahipleri aileler için askıya ekmek bıraktılar.
TÜBİTAK İL TEMSİLCİSİNİ MŞÜ´DEN SEÇTİ
TÜBİTAK İL TEMSİLCİSİNİ MŞÜ´DEN SEÇTİ
TÜBİTAK Muş il temsilcisi, Muş Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bayram Gündüz oldu.
EMNİYET EKİPLERİ, SOKAK SATICILARINA AĞIR DARBE VURDU
EMNİYET EKİPLERİ, SOKAK SATICILARINA AĞIR DARBE VURDU
Muş il genelinde uyuşturucuyla mücadele çalışmaları aralıksızca devam ediyor. Emniyet ekipleri, il genelinde yaptığı uyuşturucuyla mücadele çalışmalarında göz açtırmıyor.
MŞÜ´DE ÜÇ BİRİME ATAMA YAPILDI
MŞÜ´DE ÜÇ BİRİME ATAMA YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi´nin çeşitli birimlerinde atama ve görevlendirme işlemleri yapıldı.
“AŞAMA AŞAMA MESAFE KAT EDİYORUZ”
“AŞAMA AŞAMA MESAFE KAT EDİYORUZ”
Kentte kesintisiz olarak sürdürülen çalışmaları yerinde ziyaret ederek, açıklamalarda bulunan Muş Belediye Başkanı Feyat Asya: “Muş´u güzelleştirmek adına başlattığımız hizmet seferberliğinde aşama aşama mesafe kat ediyoruz” dedi.
MUŞ´TA CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR
MUŞ´TA CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR
Muş Belediyesi, sıcak yaz günlerinde sağlık problemlerinin önüne geçmek için kentin tüm noktalarında ilaçlama çalışması başlattı.
VALİ YILDIRIM, AFRİN KAHRAMANLARINI KARŞILADI
VALİ YILDIRIM, AFRİN KAHRAMANLARINI KARŞILADI
Muş Valisi Aziz Yıldırım, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Tatvan 10. Komando Tugay Komutanlığından Afrin´e giden ve görev sonrası tekrar dönüş yapan askeri birlikleri Muş Hava Meydan Komutanlığında karşıladı.
Muş Ovası Gazetesi
15.02.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI MUŞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
ADALET BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
SERİNOVA BELEDİYESİ
SERİNOVA BELEDİYESİ
SERİNOVA BELEDİYESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN
İHALE İLANI
İHALE İLANI
BAŞBAKANLIK AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İmanın efdali: nerede olursan ol, Allah?ın (CC) seninle olduğunu bilmendir.

Hz. Muhammed
1394 Ulu? Bey`in do?umu
2006 Dünya Su Günü, Mart dokuzu so?u?u ve f?rt?nas?.