MŞÜ´DEN FORMASYON EĞİTİMİ DUYURUSU
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörlüğü, pedagojik formasyon eğitimi sertifika programı hakkında duyuruda bulundu.
Tarih: 10.3.2018 07:06:50

Pedagojik formasyon eğitimi sertifika programı hakkında duyuruda bulunan Muş Alparslan Üniversitesi Rektörlüğü, kontenjan ve branş sınırlandırması olmaksızın şartları taşıyan 2017-2018 eğitim-öğretim yılında Muş Alparslan Üniversitesi´nde öğrenim gören 3. sınıf öğrencileri ve mezun öğrencilerin başvurularının değerlendirileceği belirtildi. MŞÜ´den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı´nın 25.11.2015 tarih ve 64968 sayılı yazısı gereğince Üniversitemizde Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı açılacaktır. Bu programa 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında Muş Alparslan Üniversitesi´nde öğrenim gören 3. sınıf öğrencileri ve mezun öğrenciler başvurabileceklerdir” denildi.

Kesin Kayıt için Gerekli Şartlar

Pedagojik formasyon eğitimi sertifika programının kesin kayıt ve gerekli şartlar hakkında bilgiler verilen açıklamada, kesin kayıt tarihinin 8 Mart´ta başladığını ve 16 Mart´a kadar süreceği belirtildi. Yapılan açıklamada: ““Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programlarına kesin Kayıtlar 08-16 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.  Kesin kayıtlar için iki aşamalı bir başvuru süreci söz konusudur: Kesin kayıt tarihleri arasında adaylar ücret yatırmadan önce bütün gerekli belgeleri Üniversitemiz Kayıt Bürosuna ulaştıracaklardır. Adayların başvuru koşullarını sağlayıp sağlamadığı incelenecektir. Başvuru koşullarını sağlayan adaylar aynı tarihler arasında ücretlerini yatırıp kesin kayıt yapabileceklerdir. Başvuru için gerekli belgeler; dilekçe, transkript aslı, nüfus cüzdan aslı ve fotokopisi, iki adet vesikalık fotoğraf, öğrenci belgesinin aslı, başvurular, eksiksiz doldurulmuş başvuru formu ve ekleriyle birlikte Eğitim Fakültesi HBV dersliklerinde yapılacaktır. Başvurusu onaylanan adayların ücretinin ilk taksiti olan bin TL´yi yatırdığına dair banka dekontunu kesin kayıtta ibraz etmeleri gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.  

Derslere Devam Zorunluluğu Var

Yapılan duyurunun devamında pedagojik formasyon eğitimi için kayıt yaptıran öğrencilerin derslere girme zorunluluğunun olduğu da belirtildi. MŞÜ Rektörlüğü´nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Dersler Güz ve Bahar Dönemi olmak üzere iki dönem halinde yapılmaktadır. Derslere devam zorunludur. Muş Alparslan Üniversitesi Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği gereği öğrenciler toplam ders saatinin %80´ine katılmak durumundadırlar. Bu katılımı sağlamayan öğrenciler dersten başarısız sayılırlar. Kesin kayıt yapan öğrencilerimizin 1. dönem dersleri 17 Mart 2018 tarihinde başlayacak olup yedi hafta devam edecektir. 2. dönem dersleri ise 19 Haziran 2018´de başlayacaktır. 1. dönem dersleri Cumartesi-Pazar günleri 09:00-19:45 saatleri arasında yapılacaktır. 2. dönem dersleri ise Salı-Çarşamba günleri 09:00- 19:45 saatleri arasında yapılacaktır. 2. dönemde Öğretmenlik Uygulaması (Staj) dersi on dört hafta olacak şekilde yapılacak ve Eylül ayı içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı´na bağlı okulların açılması ile başlayacaktır. Ücretler T.C. Ziraat Bankası Muş Şubesindeki TR850001000095583303955001 IBAN numaralı, Muş Alparslan Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi hesabına; kimlik numarası, adı-soyadı ve öğretmenlik alanı belirtilerek, 08-16 Mart 2018 tarihleri arasında yatırılacaktır. Bu ücreti yatırarak kesin kayıt işlemlerini tamamlayan adaya, derslere katılmadan kaydını sildirirse dahi, hiçbir koşulda ücret iadesi yapılmaz” denildi. Haber Merkezi
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: FORMASYON EĞİTİMİ DUYURUSU
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
LİSELİ ÖĞRENCİLERİN YAZ TATİLİ MESAİSİ
LİSELİ ÖĞRENCİLERİN YAZ TATİLİ MESAİSİ
Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okulları bünyesinde açılan döner sermaye ile bir yandan meslek öğrenip, diğer yandan aile bütçelerine katkı sağlıyorlar.
ZAM TEKLİFLERİNE MEMUR-SEN´DEN TEPKİ
ZAM TEKLİFLERİNE MEMUR-SEN´DEN TEPKİ
Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Muş İl Temsilciliği tarafından, sendika binasında düzenlenen basın toplantısı ile 5. dönem toplu sözleşme görüşmelerinden sonra, hükümet tarafından öngörülen zam teklifine tepki gösterildi.
YAPIMINDA SONA YAKLAŞILDI
YAPIMINDA SONA YAKLAŞILDI
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler il Müdürü Abdulbari Aksoy, Hasköy İlçesi´nde 20 bin metrekare alan üzerinde yapılan, 72 kişi kapasiteli Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi´ndeki inşaat çalışmalarında sona yaklaşıldığını belirtti.
MUŞ BAROSU YAPILAN DAVETİ REDDETTİ
MUŞ BAROSU YAPILAN DAVETİ REDDETTİ
Yargıtay´ın 2 Eylül´de yapacağı 2019-2020 yılı adli yıl açılış töreninin Beştepe´de gerçekleştirilecek olmasına tepki gösteren çok sayıda baro gibi Muş Barosu´da edilen daveti reddetti.
İLÇEDEKİ 40 ENGELLİYE TEKERLEKLİ SANDALYE
İLÇEDEKİ 40 ENGELLİYE TEKERLEKLİ SANDALYE
Bulanık ilçesinde ‘Engelleri Birlikte Aşalım´ projesi kapsamında 40 engelli vatandaşa akülü sandalye hediye edildi.
BUĞDAYLAR EKMEK İÇİN ÖĞÜTÜLMEYE BAŞLANDI
BUĞDAYLAR EKMEK İÇİN ÖĞÜTÜLMEYE BAŞLANDI
Muş´ta geçimini çiftçilikle sağlayan çiftçiler, hasadını gerçekleştirdiği buğdayları un fabrikasına getirerek ekmeklik un yapmaya başladı.
TARİHİ İLÇEDE SON HAZIRLIKLAR
TARİHİ İLÇEDE SON HAZIRLIKLAR
Malazgirt İlçesi´nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın katılacağı Malazgirt Zaferi´nin 948. yıldönümü törenleri için son hazırlıklar devam ediyor.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN TARİHİ İLÇEYE ZİYARET
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN TARİHİ İLÇEYE ZİYARET
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, beraberindeki heyet ile birlikte tarihi Malazgirt İlçesi´ni ziyaret etti.
VURAR, SAĞLIK ÇALIŞANLARIYLA BULUŞTU
VURAR, SAĞLIK ÇALIŞANLARIYLA BULUŞTU
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (SAĞLIK-SEN) Muş Şube Başkanı Fehmi Kuzey Vurar, geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Hasköy ve Korkut İlçesi´nin ardından Bulanık ile Malazgirt İlçe Devlet Hastanelerini ziyaret ederek, sağlık çalışanlarıyla buluştu.
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN DİKKATİNE
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN DİKKATİNE
Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ilimiz emrine atanan sözleşmeli öğretmenlerin gerekli belgeler ile en son 23.08.2019 tarihine kadar İnsan Kaynakları Atama Şubesi´ne müracaat etmeleri gerektiğini duyurdu.
PEDALINI TEMİZ BİR DÜNYA İÇİN ÇEVİRİYOR
PEDALINI TEMİZ BİR DÜNYA İÇİN ÇEVİRİYOR
Muş Bisikletçiler Derneği (MUBİD) üyesi Coğrafya Öğretmeni Turan Yalçın, temiz bir dünya inşası için pedal çeviriyor.
MALAZGİRT BÖLGENİN İHTİYACINI KARŞILIYOR
MALAZGİRT BÖLGENİN İHTİYACINI KARŞILIYOR
Malazgirt İlçesi´ne bağlı Aktuzla Köyü´ndeki tesiste yılda üretilen yaklaşık 12 bin ton tuzla, bölgenin ihtiyacı karşılanıyor.
KAYMAKAM UZAN´DAN KATILIM ÇAĞRISI
KAYMAKAM UZAN´DAN KATILIM ÇAĞRISI
Bulanık İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, Malazgirt İlçesi´nde 26 Ağustos günü düzenlenecek olan ‘26 Ağustos Malazgirt Zaferi´ etkinliklerine katılım çağrısında bulundu.
COŞKUN, YOL VE ALTYAPI SORUNLARINI SORDU
COŞKUN, YOL VE ALTYAPI SORUNLARINI SORDU
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Şevin Coşkun, Muş´a bağlı köylerin yol ile altyapı sorunlarına ilişkin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yanıtlandırılması istemiyle, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı´na soru önergesi verdi.
COŞKUN, ORANLARIN ARTMASINI SORDU
COŞKUN, ORANLARIN ARTMASINI SORDU
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Şevin Coşkun, işsizlik ve ekonomik sıkıntılardan dolayı geçimini sağlayamadıkları için yaşanan intihar olaylarının oranlarının artmasıyla ilgili Türkiye Büyük Meclisi Başkanlığı´na bir soru önergesi verdi.
TÜRK KIZILAY´I, KURBAN BEREKETİ YAŞATTI
TÜRK KIZILAY´I, KURBAN BEREKETİ YAŞATTI
12 yıldır vekâletle kurban kesim kampanyasını başarıyla yerine getiren Türk Kızılay´ı, bu Kurban Bayramı´nda da Türkiye ile birlikte 51 ülkede milyonlara kurban bereketi yaşattı.
MAVİ AY, GÜLEN YÜZLERİ OLDU
MAVİ AY, GÜLEN YÜZLERİ OLDU
İlimizde birçok ihtiyaç sahibi aileye yardım eli uzatarak, gönüllerine dokunmayı başaran Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma Derneği, geride bıraktığımız Kurban Bayramı kapsamında ihtiyaç sahiplerinin gülen yüzü oldu.
GÜLER, PERSONELLERLE BAYRAMLAŞTI
GÜLER, PERSONELLERLE BAYRAMLAŞTI
Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Gençlik Merkezi´nde Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşma programında, şube müdürleri ve kurum personelleriyle bayramlaştı.
DEVLET DESTEĞİYLE MANDA ÇİFTLİĞİ KURDU
DEVLET DESTEĞİYLE MANDA ÇİFTLİĞİ KURDU
Muş´ta çocukluğundan bu yana mandacılık hayali olan yatırımcı Necat Emre, devletten aldığı destekle 150 başlık manda çiftliğini kurdu.
MŞÜ´DEN KAYIT DUYURUSU
MŞÜ´DEN KAYIT DUYURUSU
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörlüğü, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre üniversiteye yerleşen öğrenciler için kayıt duyurusunda bulundu.
PROTOKOL ÜYELERİ HALK İLE BAYRAMLAŞTI
PROTOKOL ÜYELERİ HALK İLE BAYRAMLAŞTI
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz´ün başkanlığında, Kurban Bayramı´nın ilk gününde düzenlenen program ile protokol üyeleri ve halk bayramlaştı.
Muş Ovası Gazetesi
10.07.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.5775
EURO
6.1922
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kendine hâkim olan başkalarına da hâkim olur.

Konfüçyüs
1645 Osmanlı Orduları?nın Girit?e çıkışı.
1691 Salankamin meydan savaşı
1691 Köprülü Fazıl Mustafa Paşanın şehit olması
1890 Türk Donanması?nın Denizaltı?larla takviye edilmesi.
1915 Tevfik Fikretin vefatı
1920 Süleyman Necati Güneri`nin "Matbuat ve İstihbarat Müdüriyet-i Umumiyesi"ne Genel Müdür Oluşu