İYİ PARTİ´DE DURUM DEĞERLENDİRMESİ
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi ve İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, 31 Mart tarihinde gerçekleştirilen olan mahalli idareler seçimi öncesinde partisinin il teşkilatını ziyaret ederek, durum değerlendirmesi yaptı.
Tarih: 3.12.2018 04:56:11

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi ve İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, beraberindeki heyet ile birlikte 31 Mahalli İdareler Seçimi öncesinde partisinin il teşkilatını ziyaret etti.

İYİ Parti Muş İl Başkanı Ramazan Aşık ve parti teşkilatı tarafından karşılanan Yokuş ile beraberindeki heyet, teşkilat ile karşılıklı görüşmelerde bulundu.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi ve İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, ziyareti kapsamında burada bir toplantı yaparak, heyeti ile birlikte partilerinin durum değerlendirmesini yaptı.

Muş ziyareti ile ilgili olarak burada değerlendirmelerde bulunan Yokuş, “Partimizin 81 ilde görevlendirdiği milletvekilleri olarak şuanda il il dolaşıyoruz. Buralarda il teşkilatlarımızı ziyaret ediyoruz. Yerel seçim öncesi, partimizin bir durum değerlendirmesini yapıyoruz. Bu vesileyle dün Bingöl´de, bugün de Muş´tayız. Muş´taki çalışmalarımız ilçe ilçe, belde belde il merkezinde seçim değerlendirmesi yapıyoruz” dedi.

“İYİ Parti Yerel Seçimlere İlk Defa Girecek”

Partilerinin bir yıl önce kurulduğunu ve ilk defa yerel seçimlere gireceğini konuşmasında belirten Yokuş, “Bir yıl oldu partimiz kurulalı ve bu kapsamda İYİ Parti yerel seçimlere ilk defa girecek. Biz Türkiye´nin her yerinde adaylarımızla seçimlere giriyoruz. Burada da gördük ki, Muş teşkilatımız gerçekten seçime yönelik hazırlıklarını yapmışlar, adaylarının bir kısmını netleştirmeye başlamışlar. Muş´ta biz seçimlere çok iddialı bir şekilde inşallah gireceğiz. Genel merkez olarak da, Muş programlarımızı 31 Mart´ta sürdüreceğiz. Muş´ta Belediye Başkanlıklarının tamamına talibiz, başarılı olacağımıza inanıyoruz. Çünkü bugün burada gördüğümüz şevk, heyecan, gayret, samimiyet bizleri bir hayli ümitlendirdi” şeklinde konuştu.

“İktidar Partisinin Sonunu Hazırlayacağını Düşünüyoruz”

Konuşmasının devamında, çeşitli eleştirilerde bulunarak, sıkıntı bir sürecin yaşandığına dikkat çeken Yokuş, “Türk milletinin sıkıntılı bir süreç yaşadığı ortadadır. Başkanlık sistemi denilen ucube sistemin Türkiye´yi beş aydır nereye götürdüğü ortadadır. Enflasyon artmış, faiz artmış, döviz artmış, vatandaş geçim derdine düşmüş, çiftçi perişan, esnaf perişan. Bu mahalli seçimler iktidar partisinin sonunu hazırlayacağını düşünüyoruz. Onlar için büyük bir azimet bekliyor. Artık Türk milletinin, Muşlunun iktidar partisine verdiği avansı, iktidar partisi tamamen bitirmiştir. Bu yerel seçimler, bununda bir göstergesi olacaktır” diye konuştu.

“Türkiye´yi Yönetemiyorlar”

“Ağır acele erken seçim yapanların, zaten ne maksatla erken seçim yaptığını biz daha önce söylemiştik ve söylediklerimiz ortaya çıktı” diyen Yokuş, “Türkiye´yi yönetemiyorlar. Yönetemedikleri içinde Türkiye şuanda büyük bir sıkıntıdadır. Korkumuz odur ki; Türkiye da bu gidişle işsizlik daha yoğun artacak, aş sıkıntısı yaşayacağız. Zaten bizlere gelen haberlere göre odun, kömür, doğalgaz alamayan vatandaşlarımız kış mevsimini nasıl geçireceklerini kara kara düşünüyorlar. Onun için nasıl vatandaşlar bu sıkıntıyı yaşıyorlarsa, bu sıkıntıların sandığa 31 Mart´ta yansıyacağını görüyoruz. Siyasi iktidarın beceriksizliğinin faturasını, artık millet bu iktidara kesmeye kararlıdır. Muş´ta biz bunu görüyoruz. Ülkemiz için yeni bir dönem başlıyor, diyebiliriz” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: PARTİ DURUM DEĞERLENDİRMESİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
LİSELİ ÖĞRENCİLERİN YAZ TATİLİ MESAİSİ
LİSELİ ÖĞRENCİLERİN YAZ TATİLİ MESAİSİ
Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okulları bünyesinde açılan döner sermaye ile bir yandan meslek öğrenip, diğer yandan aile bütçelerine katkı sağlıyorlar.
ZAM TEKLİFLERİNE MEMUR-SEN´DEN TEPKİ
ZAM TEKLİFLERİNE MEMUR-SEN´DEN TEPKİ
Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Muş İl Temsilciliği tarafından, sendika binasında düzenlenen basın toplantısı ile 5. dönem toplu sözleşme görüşmelerinden sonra, hükümet tarafından öngörülen zam teklifine tepki gösterildi.
YAPIMINDA SONA YAKLAŞILDI
YAPIMINDA SONA YAKLAŞILDI
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler il Müdürü Abdulbari Aksoy, Hasköy İlçesi´nde 20 bin metrekare alan üzerinde yapılan, 72 kişi kapasiteli Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi´ndeki inşaat çalışmalarında sona yaklaşıldığını belirtti.
MUŞ BAROSU YAPILAN DAVETİ REDDETTİ
MUŞ BAROSU YAPILAN DAVETİ REDDETTİ
Yargıtay´ın 2 Eylül´de yapacağı 2019-2020 yılı adli yıl açılış töreninin Beştepe´de gerçekleştirilecek olmasına tepki gösteren çok sayıda baro gibi Muş Barosu´da edilen daveti reddetti.
İLÇEDEKİ 40 ENGELLİYE TEKERLEKLİ SANDALYE
İLÇEDEKİ 40 ENGELLİYE TEKERLEKLİ SANDALYE
Bulanık ilçesinde ‘Engelleri Birlikte Aşalım´ projesi kapsamında 40 engelli vatandaşa akülü sandalye hediye edildi.
BUĞDAYLAR EKMEK İÇİN ÖĞÜTÜLMEYE BAŞLANDI
BUĞDAYLAR EKMEK İÇİN ÖĞÜTÜLMEYE BAŞLANDI
Muş´ta geçimini çiftçilikle sağlayan çiftçiler, hasadını gerçekleştirdiği buğdayları un fabrikasına getirerek ekmeklik un yapmaya başladı.
TARİHİ İLÇEDE SON HAZIRLIKLAR
TARİHİ İLÇEDE SON HAZIRLIKLAR
Malazgirt İlçesi´nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın katılacağı Malazgirt Zaferi´nin 948. yıldönümü törenleri için son hazırlıklar devam ediyor.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN TARİHİ İLÇEYE ZİYARET
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN TARİHİ İLÇEYE ZİYARET
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, beraberindeki heyet ile birlikte tarihi Malazgirt İlçesi´ni ziyaret etti.
VURAR, SAĞLIK ÇALIŞANLARIYLA BULUŞTU
VURAR, SAĞLIK ÇALIŞANLARIYLA BULUŞTU
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (SAĞLIK-SEN) Muş Şube Başkanı Fehmi Kuzey Vurar, geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Hasköy ve Korkut İlçesi´nin ardından Bulanık ile Malazgirt İlçe Devlet Hastanelerini ziyaret ederek, sağlık çalışanlarıyla buluştu.
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN DİKKATİNE
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN DİKKATİNE
Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ilimiz emrine atanan sözleşmeli öğretmenlerin gerekli belgeler ile en son 23.08.2019 tarihine kadar İnsan Kaynakları Atama Şubesi´ne müracaat etmeleri gerektiğini duyurdu.
PEDALINI TEMİZ BİR DÜNYA İÇİN ÇEVİRİYOR
PEDALINI TEMİZ BİR DÜNYA İÇİN ÇEVİRİYOR
Muş Bisikletçiler Derneği (MUBİD) üyesi Coğrafya Öğretmeni Turan Yalçın, temiz bir dünya inşası için pedal çeviriyor.
MALAZGİRT BÖLGENİN İHTİYACINI KARŞILIYOR
MALAZGİRT BÖLGENİN İHTİYACINI KARŞILIYOR
Malazgirt İlçesi´ne bağlı Aktuzla Köyü´ndeki tesiste yılda üretilen yaklaşık 12 bin ton tuzla, bölgenin ihtiyacı karşılanıyor.
KAYMAKAM UZAN´DAN KATILIM ÇAĞRISI
KAYMAKAM UZAN´DAN KATILIM ÇAĞRISI
Bulanık İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, Malazgirt İlçesi´nde 26 Ağustos günü düzenlenecek olan ‘26 Ağustos Malazgirt Zaferi´ etkinliklerine katılım çağrısında bulundu.
COŞKUN, YOL VE ALTYAPI SORUNLARINI SORDU
COŞKUN, YOL VE ALTYAPI SORUNLARINI SORDU
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Şevin Coşkun, Muş´a bağlı köylerin yol ile altyapı sorunlarına ilişkin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yanıtlandırılması istemiyle, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı´na soru önergesi verdi.
COŞKUN, ORANLARIN ARTMASINI SORDU
COŞKUN, ORANLARIN ARTMASINI SORDU
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Şevin Coşkun, işsizlik ve ekonomik sıkıntılardan dolayı geçimini sağlayamadıkları için yaşanan intihar olaylarının oranlarının artmasıyla ilgili Türkiye Büyük Meclisi Başkanlığı´na bir soru önergesi verdi.
TÜRK KIZILAY´I, KURBAN BEREKETİ YAŞATTI
TÜRK KIZILAY´I, KURBAN BEREKETİ YAŞATTI
12 yıldır vekâletle kurban kesim kampanyasını başarıyla yerine getiren Türk Kızılay´ı, bu Kurban Bayramı´nda da Türkiye ile birlikte 51 ülkede milyonlara kurban bereketi yaşattı.
MAVİ AY, GÜLEN YÜZLERİ OLDU
MAVİ AY, GÜLEN YÜZLERİ OLDU
İlimizde birçok ihtiyaç sahibi aileye yardım eli uzatarak, gönüllerine dokunmayı başaran Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma Derneği, geride bıraktığımız Kurban Bayramı kapsamında ihtiyaç sahiplerinin gülen yüzü oldu.
GÜLER, PERSONELLERLE BAYRAMLAŞTI
GÜLER, PERSONELLERLE BAYRAMLAŞTI
Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Gençlik Merkezi´nde Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşma programında, şube müdürleri ve kurum personelleriyle bayramlaştı.
DEVLET DESTEĞİYLE MANDA ÇİFTLİĞİ KURDU
DEVLET DESTEĞİYLE MANDA ÇİFTLİĞİ KURDU
Muş´ta çocukluğundan bu yana mandacılık hayali olan yatırımcı Necat Emre, devletten aldığı destekle 150 başlık manda çiftliğini kurdu.
MŞÜ´DEN KAYIT DUYURUSU
MŞÜ´DEN KAYIT DUYURUSU
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörlüğü, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre üniversiteye yerleşen öğrenciler için kayıt duyurusunda bulundu.
PROTOKOL ÜYELERİ HALK İLE BAYRAMLAŞTI
PROTOKOL ÜYELERİ HALK İLE BAYRAMLAŞTI
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz´ün başkanlığında, Kurban Bayramı´nın ilk gününde düzenlenen program ile protokol üyeleri ve halk bayramlaştı.
Muş Ovası Gazetesi
10.07.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.5775
EURO
6.1922
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Cahillerle girdiğim her tartışmayı kaybetmişimdir.

İMAM-I AZAM (R.A)
1645 Osmanlı Orduları?nın Girit?e çıkışı.
1691 Salankamin meydan savaşı
1691 Köprülü Fazıl Mustafa Paşanın şehit olması
1890 Türk Donanması?nın Denizaltı?larla takviye edilmesi.
1915 Tevfik Fikretin vefatı
1920 Süleyman Necati Güneri`nin "Matbuat ve İstihbarat Müdüriyet-i Umumiyesi"ne Genel Müdür Oluşu