İlçe Halkına Çalışmalar Anlatıldı
Bulanık Belediye Başkanı Adnan Topçu, ilçe halkına yönelik düzenlenen Halk Toplantısı´nda, yürütülen çalışmaları anlattı.
Tarih: 20.11.2019 06:37:02

 

 

 

Bulanık Belediyesi tarafından ilçe halkına yönelik “Halk Toplantısı” düzenlendi. Bulanık Belediye Başkanı Adnan Topçu başkanlığında düzenlenen toplantıya, ilçe sakinlerinin yanı sıra Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Şevin Coşkun´da katıldı.

Gerçekleştirilen Halk Toplantısı´nda katılımcılara hitaben konuşan Bulanık Belediye Başkanı Adnan Topçu, ilçedeki çalışmaları anlattı. Bulanık Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları vatandaşlara anlatmak ve vatandaşların konu üzerindeki görüşlerini alabilmek amacıyla böyle bir toplantı düzenlediklerini belirten Başkan Topçu, yaptıkları ve yapacakları çalışmaları her zaman halka anlatacaklarının altını çizdi. Nisan ayı itibariyle işin başına getirildiklerinin hatırlatmasında bulunan Başkan Topçu, “Geldiğimiz günden beri de ilçenin sorunlarını hep birlikte meclis üyesi arkadaşlarımızla beraber ele aldık. Bugüne kadar çalışmalarımızı ara vermeden sürdürdük. Bundan sonra da sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Bulanık Belediyesi´ni zor koşullarda ve büyük bir borç yükü ile devraldıklarının ifade eden Başkan Topçu, “Görevi devir aldığımızda belediyenin muhasebesinden almış olduğumuz güncel borcumuz 172 milyon 498 bin TL idi. Biz bu borçların arkasına sığınmadık. Belediyenin geliri yoktur, öz kaynaklarından para toplayamıyor ama biz bunların arkasına sığınmadan çalışmalarımıza devam ettik. Her gün halkla beraberiz. Yapılan bütün çalışmaları çok yakinen takip ediyoruz. Halkın istekleri talepleri doğrultusunda da hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Biz işe başlarken programlanmış ihalesi yapılmış bir işimiz vardı. Bu işin üzerinden çalışmalarımızı kesintisiz olarak devam ettirdik. İlçede devam eden işin yüzde 28 yapılmıştı. Biz işin başına geldiğimizde bu işin su şebekesinin yüzde 90´a çıkarttık. Kanal işini de yüzde 92´e getirdik. İşimizin yüzde 8´i kaldı” şeklinde konuştu.

“Bu Halk Bizden Hizmet Bekliyor”

Bulanık Belediyesi´ne ait bütçeden yapılan kesintiler dolayısıyla sıkıntılı bir süreçten geçtiklerini ayrıca belirten Başkan Topçu, “İşe başladığımız günden bu yana belediyemizin geliri İller Bankası ve halktan gelen gelirler 14 milyon 378 bin liradır. Belediyenin harcadığı para 14 milyon 280 bin liradır. Belediyemize bu ay itibari ile bize gelen para kasamıza giren 101 bin liradır. Zorunlu resmi ödemelerimiz bile yapamadık. İçinde bulunduğumuz süreç çok sıkıntılı bir süreç, ama sizler de takdir edersiniz ki belediyenin çalışmaları tamamı ile maddiyata dayalıdır. İller bankası katkı payımız 1 milyon 600 bin liradır iller bankası bu ay bizden 1 milyon 38 bin lira para kesti. Geride kalan para ile geçen aydan kalan parayla birlikte personel maaşlarını ödedik. Kasamız eksiye düştü. Bu eksi parayla yine biz hizmetlere devem edeceğiz. Eğer maddi gücünüz yoksa hizmeti de düzgün yapmazsınız. Ama biz bunların araksına sığınmıyoruz. ‘Kasamızda para kalmıyor. Bundan dolayı da biz ilçemize hizmet yapamıyoruz´ demedik bugüne kadar demeyiz de. Halkın istekleri bellidir. Bu halk bizden hizmet bekliyor. Biz de bu hizmeti bugüne kadar eksiksiz bir şekilde sürdürdük. Bundan sonra da sürdüreceğiz” diye konuştu.

İçme Suyu Sıkıntısı Çözüme Kavuşacak

Kısa süre içerisinde, Bulanık İlçesi´nin var olan içme suyu sıkıntısını çözüme kavuşturacaklarının altını çizen Başkan Topçu, “2 bin ve 4 bin tonluk iki tane toplamında 6 bin tonluk su depolarının mekanik kısmında bir eksiklik var. Onu da çok yakın bir zamanda tamamlayacağız. Ancak Gümüşpınar´dan getireceğimiz suyun engellemesi yapıldı. Bugüne kadar 1982´de planlanmış tahsisi yapılmış suyun ilçeye gelmemesi için zaman zaman bize sıkıntılar çıkartıldı. Biz bunu defalarca görüşmemize rağmen sonuç alamadık. Ekim ayında tamamını bitirip ilçeye su vermemiz gerekirken biraz gecikme oldu. Eğer havalar iyi giderse bu depo da çok kısa bir sürede yapılacak. Şehre gelen isale hattının boruları bağlanacak ve ilçeye su vermeye başlayacağız" ifadelerini kullandı.

Araç arızaları ve yıpranmalarından dolayı da hizmette sıkıntılar yaşadıklarını aktaran Başkan Topçu, “Bizim belediyemizin 38 tane aracı var. Yaklaşık 10 tanesi faal durumda. Gerisi hepsi işlevsiz. Bu araçlar defalarca Van sahnesine gidip geliyor. Bugüne kadar yaklaşık 600 bin lira araç tamirlerine harcadık. Bazen araçlardan kaynaklı hizmette sıkıntı yaşıyoruz. Özellikle temizlik işleri yürüten araçlar sıkıntılı. 3 tane çöp sıkıştırma aracımız var. Bunlardan iki tanesi arızalı. Defalarca yapmamıza rağmen düzen tutmadılar” sözlerini kullandı.

Topçu´nun konuşmaları sonrasında toplantı, katılımcıların sorun ve taleplerini dile getirmesiyle sona erdi.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Vali İlker Gündüzöz İncelemelerde Bulundu
Vali İlker Gündüzöz İncelemelerde Bulundu
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Varto İlçesinde bulunan termal sularda incelemelerde bulundu.
Polat, ‘İlahiyat Vizyon Programı´na Katıldı
Polat, ‘İlahiyat Vizyon Programı´na Katıldı
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) işbirliğiyle organize edilen ‘İlahiyat Vizyon Programı´na katıldı.
Okullarda Kitap Kritiği Etkinliği Sürüyor
Okullarda Kitap Kritiği Etkinliği Sürüyor
Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü´ne bağlı Gençlik Merkezi´nde görevli gençlik liderleri ile gönüllüler, “Kitap Okuma Halkaları” projesi kapsamında, ziyaret ettikleri okulda kitap kritiği etkinliklerini sürdürüyor.
Müdür Engin´den Köy Okullarına Ziyaret
Müdür Engin´den Köy Okullarına Ziyaret
İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Eralanı Köyü İlk ve Ortaokulu ile Eğirmenç Köyü İlkokulu´nu ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerle buluştu.
MİLA´da Öğrenci Etkinlikleri Sürüyor
MİLA´da Öğrenci Etkinlikleri Sürüyor
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Minik Laleler Kreş ve Anaokulu (MİLA) öğrencilere yönelik etkinliklerine devam ediyor.
İki Sendikanın Projesi Start Aldı
İki Sendikanın Projesi Start Aldı
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) ve Genç Memur Sen´in; “İlim, İrfan ve Hikmet Yolunda Şuurlu Gençlik” düsturuyla hayata geçirdikleri “Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi” start aldı. Başlangıcı yapılan proje kapsamında, öğrencilere kitaplar dağıtıldı.
Eğitim-Bir-Sen, MEB´den Talep Etti
Eğitim-Bir-Sen, MEB´den Talep Etti
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Millî Eğitim Bakanlığı´na başvurarak, norm kadro fazlası olarak belirlenen öğretmenlerin atamalarının tercihleri esas alınarak yapılması; tercihlerine atanamayan veya tercihte bulunmayanların ise halen bulundukları eğitim kurumlarının normlarında gösterilmeleri yönünde düzenleme yapılmasını talep etti.
AK Parti´li Bulut´tan Gazetecilere Ziyaret
AK Parti´li Bulut´tan Gazetecilere Ziyaret
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bulanık İlçe Başkanı Ali Bulut, ilçedeki yerel ve ulusal basın temsilcilerini ziyaret etti.
HBT, 6 Bini Aşkın Öğrenciye Ulaştı
HBT, 6 Bini Aşkın Öğrenciye Ulaştı
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT), geride bıraktığı üç yıl içerisinde ziyaret ettiği okullarda eğitim-öğretim gören ihtiyaç sahibi 6 bini aşkın öğrencinin, gönlüne dokunmayı başardı.
Müdür Aksoy, Kadın Hakları Gününü Kutladı
Müdür Aksoy, Kadın Hakları Gününü Kutladı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü münasebetiyle yaptığı değerlendirmesinde, “gerçekleştireceğimiz tüm çalışmalarımızda kadınlarımızın ve hakları uğruna verdiği mücadelelerinin farkında olarak, tüm dünya ve ülkemiz kadınlarının 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü´nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
MŞÜ´den Renkli “Engelliler Günü” Etkinlikleri
MŞÜ´den Renkli “Engelliler Günü” Etkinlikleri
3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) külliyesinde yer alan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Kapalı Spor Salonu´nda ve Muş Beyaz Saray Alışveriş Merkezi´nde (AVM) çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.
MŞÜ´de Farkındalık Paneli
MŞÜ´de Farkındalık Paneli
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) organ bağışına dikkat çekmek ve organ bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla, “Her Bağış Yeni Bir Umut” paneli düzenlendi.
Köy Okulu Öğrencilerine Anlamlı Ziyaret
Köy Okulu Öğrencilerine Anlamlı Ziyaret
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında köy okulu öğrencileriyle bir araya gelerek hem eğlendirdi, hem de kırtasiye malzemesi dağıttı.
Başkan Vurar, “Bir An Önce Değişmelidir”
Başkan Vurar, “Bir An Önce Değişmelidir”
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Muş Şube Başkanı Fehmi Kuzey Vurar, sağlık tesislerinin çoğunun döner sermaye ödeyemez hale geldiğini aktararak, “Miadını dolduran mevcut döner sermaye yönetmeliği bir an önce değişmelidir” dedi.
“Askıda Ekmek Projesi” Sürüyor
“Askıda Ekmek Projesi” Sürüyor
Kentte maddi durumu iyi olmayan, ihtiyaç sahibi ailelerin günlük ekmek ihtiyaçlarını giderebilmek noktasında “Askıda Ekmek Projesi” başlatan bir işletmeci, kampanyasını sürdürüyor.
Köy Yolları Yeniden Ulaşıma Açıldı
Köy Yolları Yeniden Ulaşıma Açıldı
Muş´ta etkili olan kar, fırtına ve tipi nedeniyle yer yer kar kalınlığının 2-3 metreye ulaşması nedeniyle kapanan 30 köy yolu, İl Özel İdaresi ekipleri tarafından yeniden ulaşıma açıldı.
Yarışmanın İlkokul Etabı Tamamlandı
Yarışmanın İlkokul Etabı Tamamlandı
Korkut İlçesi´ndeki ilkokullarda eğitim-öğretim gören öğrenciler arasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Nasreddin Hoca Fıkraları Canlandırma Yarışması, başarılı bir şekilde tamamlandı.
Müdür Tunçel, İlçe Öğretmenleriyle Buluştu
Müdür Tunçel, İlçe Öğretmenleriyle Buluştu
Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Tunçel, ilçe merkezindeki okulları ziyaret ederek, öğretmenlerle bir araya geldi.
MŞÜ, Kadın Çiftçiler İçin Start Verdi
MŞÜ, Kadın Çiftçiler İçin Start Verdi
Hayvancılık konusunda pilot devlet üniversitesi olan Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ), kent merkezine bağlı köylerde süt üreten kadın çiftçilere yönelik eğitim çalışmalarına start verdi.
Kadın Kursiyerler, ‘Bez Bebek´ Üretiyor
Kadın Kursiyerler, ‘Bez Bebek´ Üretiyor
Muş´un İlçe Bulanık Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından açılan Aile Eğitim Destek Merkezinde çalışan kadın kursiyerler, kimsesiz çocuklar için bez bebek ürüyor.
Doğu Türkistan´daki Zulme Sessiz Kalmadılar
Doğu Türkistan´daki Zulme Sessiz Kalmadılar
Doğu Türkistan´da yaşanan zulme sessiz kalmayan Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık Sen) ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği (Bem-Bir-Sen) Muş Şubeleri, ortak yazılı basın açıklamasında bulundu.
Muş Ovası Gazetesi
26.08.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
ADALET BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
İHALE İLANI
İHALE İLANI
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VAN 11. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI ÇOCUK EVLERİ SİTESİ-MUŞ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ DKMP İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MSB AKARYAKIT İKMAL VE NATO POL TESİSLERİ İŞ BAŞKANLIĞI MSB ANT DOĞU BÖLGE 5. İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MUŞ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
MUŞ  İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
MUŞ İCRA DAİRESİ
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ)  İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ) İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (EÜAŞ) İNŞAAT VE KAMULAŞTIRMA DAİRE BAŞKANLIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MUŞ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
DÜZELTME İLANI
DÜZELTME İLANI
Muş İl Özel İdaresi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SGK MUŞ İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Fikir sahibi olmaya,mal sahibi olmaktan fazla ihtiyaç duyacağımız gün gerçek zenginliğin sırrını bulacağız.

PEYAMİ SAFA
1941 ABD ve İngiltere`nin Japonyay`ya Harp İlanı
2006 Yaprak Dökümü Sonları