Bulanık´ta “Muhtarlar Buluşması” Programı
Bulanık İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan´ın başkanlığında, ilçe merkezi, belde ve köylerinde görev yapan muhtarlarla bir araya gelebilmek adına “Muhtarlar Buluşması” programı düzenlendi.
Tarih: 3.12.2018 04:53:43

 

Bulanık İlçesi´nde, ilçe merkezi, belde ve köylerinde görev yapan muhtarlarla bir araya gelebilmek adına “Muhtarlar Buluşması” programı düzenlendi. Bulanık İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan´ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; İlçe Emniyet Müdürü Mesut Irmak, Jandarma Komutanı Yüzbaşı İsmail Horzum ile çok sayıda muhtar katılım sağladı.

Muhtarlar tarafından yoğun bir katılımın sağlandığı programda, Bulanık İlçe Kaymakamlığı ve Bulanık Belediyesi olarak ilçe adına yapılması planlanan, yapımı devam eden ve biten kamu, özel sektör yatırımları hakkında genel değerlendirme yapılarak, PKK ve diğer terör örgütlerinin il ve ülkeye verdiği zararlar, buna karşı yapılan mücadeleler hakkında genel değerlendirmeler yapıldı.  Gerekli değerlendirmelerin yapıldığı toplantı da ayrıca, muhtarlarla köylerinin enerji, yol, içme ve sulama suyu, sağlık ve eğitim konusundaki sorunları görüşülerek, talepleri dinlendi.

Ayrıca programda, hükümetin ekonomik kalkınmayı ve istihdamı sağlamak üzere geliştirdiği Cazibe Merkezleri Programı kapsamında, yapılan ve devam eden çalışmalar ile gelinen aşamalar gözden geçirildi.

Gerçekleştirilen Muhtarlar Buluşması Programında söz hakkı alarak, bir konuşma yapan İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı İsmail Horzum, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Önümüzdeki süreçte bir seçim döneminin yaşanacağını hatırlatarak, muhtarlara başarılar dileğinde bulunan Horzum, “Sizler için her zaman göreve hazırız. El birliği ile ilçemizi güvenliğini ve huzurunu devam ettirelim. Bizlerin kapısı sizlere her zaman açık, bunu hiçbir zaman unutmayınız. Önümüzde bir seçim dönemine girecekseniz, öncelikle bu yolda başarılar diliyor, vatanımıza ve milletimize hayırlı olacak bir seçim sürecinin yaşanmasını diliyorum” dedi. 

“Terörle Mücadelede Hep Birlik Olalım”

Horzum´un konuşmasının ardından bir konuşma yapan İlçe Emniyet Müdürü Mesut Irmak ise, özellikle terörle mücadele konusunda hep birlik içerisinde olunması çağrısında bulundu. Muhtarlar ile sürekli irtibat halinde olunması gerektiğini konuşmasında vurgulayan Irmak, “Emniyet ve Jandarma olarak ilçemizde gereken güvenlik önlemlerinin yanı sıra, terörle mücadelede hep birlik olalım. Vatandaşlar ile devlet arasında bir bağ kuran siz değerli muhtarlarımızla, her zaman irtibatlı olmamız gerekmektedir. Terörün yanında, uyuşturucu, hırsızlık gibi kötü olayların yaşanmaması içinde 7/24 saat çalışmaya devam ediyoruz. Seçim döneminde de hepinize şimdiden başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

“Gerekli Olan Projeleri Hayata Geçirdik”

Son olarak gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan Bulanık İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan da, ilçede gerekli olan projeleri hayata geçirdiklerini söyledi. Kış mevsimi ile birlikte gerekli tedbirler alınarak, karla mücadeleye şimdiden hazır olduklarını ayrıca konuşmasında ifade eden Kaymakam Uzan, “Bulanık İlçe Kaymakamlığı ve Bulanık Belediyesi olarak bize düşen ne görev varsa, en etkin bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kış mevsimi ile birlikte gerekli tedbirler alınarak, karla mücadeleye hazırız. İlçemiz adına altyapıdan tutunda üst yapıya kadar gerekli olan projeleri hayata geçirdik. Bunların en önemlisi altyapı, kilitli parke taşı, sıcak asfalt, park yapım çalışmaları, sokak sağlıklaştırılması, sosyal projelerdir. Bizler yaşanabilir bir ilçe yaratmak için güvenlik önlemlerinden tutunda, bütün hizmetleri vatandaşlarımızın huzuruna sunmak için en büyük hassasiyeti gösteriyoruz. İlçemizde güzel bir yarın bırakıp, refah ortamı bırakmak için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirelim. Durmadan, yılmadan, üzerimize düşen sorumluluğumuzu yerine getirelim” diye konuştu.

“Birçok Projeyi Hayata Geçirmek İçin Var Gücümüzle Çalıştık”

“Biliyorsunuz ki ilçemizin çehresini değiştirmek adına altyapıdan tutunda sokak sağlıklaştırılması, semt pazarı, engelsiz yaşam akademisi, körsu deresi rekreasyon alanı, yol çalışmaları ve buna benzer birçok projeyi hayata geçirmek için var gücümüzle çalıştık” diyen Kaymakam Uzan, konuşmasının devamında geçtiğimiz hafta hizmete açılan Semt Pazarı´ndan söz etti. Bulanık Belediyesi olarak, ilçeye Semt Pazarı´nı açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Kaymakam Uzan, “Bulanık Belediyesi olarak bir hizmetimizi daha açmanın sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. Hakikaten Bulanık´ta sebze, meyve ve manav kültürüne baktığımızda ciddi anlamda vatandaşlarımızın mağdur olduğunu, fiyatların yüksek olmasından dolayı sürekli bize bir serzenişleri vardı. Bizde bu serzenişlere kulak verdik. Belediye olarak şükürler olsun semt pazarını açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz hafta açılışını gerçekleştirdiğimiz Semt Pazarı sayesinde, esnafımız buraya gelip tezgâhını açıyor. Her hafta Pazartesi günü ilçede pazarımız kurulacak. Eğer vatandaşımız kabul ederse, haftanın iki günü de yapabiliriz. Vatandaşlarımızla görüştüğümüzde çok ucuz olduğunu söylediler. Hayata geçirdiğimiz Semt Pazarı´nda alışverişini yapan ilçe sakinlerimiz domatesini, soğanını çok uygun bir fiyata alabilecek” sözlerini kullandı.

“Hep Birlikte Gayret Ediyoruz”

İlçeyi daha iyi bir hale getirebilmek en büyük hedef olduğunu konuşmasının sonunda vurgulayan Kaymakam Uzan, “Devletimizin sağlamış olduğu hizmetleri vatandaşlarımıza ulaştırmayı üstün bir vazife olarak görüyoruz. Vatandaşlarımızdan gelen istekler doğrultusunda, ilçemizde yıpranan yolları onardık. Caddeleri tekrar asfaltladık. Bizim için esnaf ve vatandaşların bu istekleri önemliydi. Hep birlikte gayret ediyoruz. Hedefimiz ilçemizi daha yaşanılabilir bir şehir haline getirebilmek, daha zenginleştirmek, insanlarının daha mutlu olduğu bir şehir haline getirmektir. Bir insanın yaşamındaki mutluluk sadece tek yönlü değil birçok yönlüdür. İlçemiz için el birliği ile üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz. Ayrıca, önümüzdeki yerel seçimlerde, muhtar adayları olarak hepinize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Uzan´ın konuşmasının ardından muhtarlar kendi istek ve taleplerini ileterek, köyleri için eksik olan yol, su ve benzeri sorunlarını dile getirdiler.

Muhtarları dinleyerek eksiklikleri bizzat kendisi not eden Kaymakam Uzan, katılım gösterdikleri için bütün muhtarlara teşekkür etti.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
LİSELİ ÖĞRENCİLERİN YAZ TATİLİ MESAİSİ
LİSELİ ÖĞRENCİLERİN YAZ TATİLİ MESAİSİ
Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okulları bünyesinde açılan döner sermaye ile bir yandan meslek öğrenip, diğer yandan aile bütçelerine katkı sağlıyorlar.
ZAM TEKLİFLERİNE MEMUR-SEN´DEN TEPKİ
ZAM TEKLİFLERİNE MEMUR-SEN´DEN TEPKİ
Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Muş İl Temsilciliği tarafından, sendika binasında düzenlenen basın toplantısı ile 5. dönem toplu sözleşme görüşmelerinden sonra, hükümet tarafından öngörülen zam teklifine tepki gösterildi.
YAPIMINDA SONA YAKLAŞILDI
YAPIMINDA SONA YAKLAŞILDI
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler il Müdürü Abdulbari Aksoy, Hasköy İlçesi´nde 20 bin metrekare alan üzerinde yapılan, 72 kişi kapasiteli Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi´ndeki inşaat çalışmalarında sona yaklaşıldığını belirtti.
MUŞ BAROSU YAPILAN DAVETİ REDDETTİ
MUŞ BAROSU YAPILAN DAVETİ REDDETTİ
Yargıtay´ın 2 Eylül´de yapacağı 2019-2020 yılı adli yıl açılış töreninin Beştepe´de gerçekleştirilecek olmasına tepki gösteren çok sayıda baro gibi Muş Barosu´da edilen daveti reddetti.
İLÇEDEKİ 40 ENGELLİYE TEKERLEKLİ SANDALYE
İLÇEDEKİ 40 ENGELLİYE TEKERLEKLİ SANDALYE
Bulanık ilçesinde ‘Engelleri Birlikte Aşalım´ projesi kapsamında 40 engelli vatandaşa akülü sandalye hediye edildi.
BUĞDAYLAR EKMEK İÇİN ÖĞÜTÜLMEYE BAŞLANDI
BUĞDAYLAR EKMEK İÇİN ÖĞÜTÜLMEYE BAŞLANDI
Muş´ta geçimini çiftçilikle sağlayan çiftçiler, hasadını gerçekleştirdiği buğdayları un fabrikasına getirerek ekmeklik un yapmaya başladı.
TARİHİ İLÇEDE SON HAZIRLIKLAR
TARİHİ İLÇEDE SON HAZIRLIKLAR
Malazgirt İlçesi´nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın katılacağı Malazgirt Zaferi´nin 948. yıldönümü törenleri için son hazırlıklar devam ediyor.
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN TARİHİ İLÇEYE ZİYARET
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN TARİHİ İLÇEYE ZİYARET
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, beraberindeki heyet ile birlikte tarihi Malazgirt İlçesi´ni ziyaret etti.
VURAR, SAĞLIK ÇALIŞANLARIYLA BULUŞTU
VURAR, SAĞLIK ÇALIŞANLARIYLA BULUŞTU
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (SAĞLIK-SEN) Muş Şube Başkanı Fehmi Kuzey Vurar, geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Hasköy ve Korkut İlçesi´nin ardından Bulanık ile Malazgirt İlçe Devlet Hastanelerini ziyaret ederek, sağlık çalışanlarıyla buluştu.
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN DİKKATİNE
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN DİKKATİNE
Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ilimiz emrine atanan sözleşmeli öğretmenlerin gerekli belgeler ile en son 23.08.2019 tarihine kadar İnsan Kaynakları Atama Şubesi´ne müracaat etmeleri gerektiğini duyurdu.
PEDALINI TEMİZ BİR DÜNYA İÇİN ÇEVİRİYOR
PEDALINI TEMİZ BİR DÜNYA İÇİN ÇEVİRİYOR
Muş Bisikletçiler Derneği (MUBİD) üyesi Coğrafya Öğretmeni Turan Yalçın, temiz bir dünya inşası için pedal çeviriyor.
MALAZGİRT BÖLGENİN İHTİYACINI KARŞILIYOR
MALAZGİRT BÖLGENİN İHTİYACINI KARŞILIYOR
Malazgirt İlçesi´ne bağlı Aktuzla Köyü´ndeki tesiste yılda üretilen yaklaşık 12 bin ton tuzla, bölgenin ihtiyacı karşılanıyor.
KAYMAKAM UZAN´DAN KATILIM ÇAĞRISI
KAYMAKAM UZAN´DAN KATILIM ÇAĞRISI
Bulanık İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, Malazgirt İlçesi´nde 26 Ağustos günü düzenlenecek olan ‘26 Ağustos Malazgirt Zaferi´ etkinliklerine katılım çağrısında bulundu.
COŞKUN, YOL VE ALTYAPI SORUNLARINI SORDU
COŞKUN, YOL VE ALTYAPI SORUNLARINI SORDU
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Şevin Coşkun, Muş´a bağlı köylerin yol ile altyapı sorunlarına ilişkin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yanıtlandırılması istemiyle, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı´na soru önergesi verdi.
COŞKUN, ORANLARIN ARTMASINI SORDU
COŞKUN, ORANLARIN ARTMASINI SORDU
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Şevin Coşkun, işsizlik ve ekonomik sıkıntılardan dolayı geçimini sağlayamadıkları için yaşanan intihar olaylarının oranlarının artmasıyla ilgili Türkiye Büyük Meclisi Başkanlığı´na bir soru önergesi verdi.
TÜRK KIZILAY´I, KURBAN BEREKETİ YAŞATTI
TÜRK KIZILAY´I, KURBAN BEREKETİ YAŞATTI
12 yıldır vekâletle kurban kesim kampanyasını başarıyla yerine getiren Türk Kızılay´ı, bu Kurban Bayramı´nda da Türkiye ile birlikte 51 ülkede milyonlara kurban bereketi yaşattı.
MAVİ AY, GÜLEN YÜZLERİ OLDU
MAVİ AY, GÜLEN YÜZLERİ OLDU
İlimizde birçok ihtiyaç sahibi aileye yardım eli uzatarak, gönüllerine dokunmayı başaran Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma Derneği, geride bıraktığımız Kurban Bayramı kapsamında ihtiyaç sahiplerinin gülen yüzü oldu.
GÜLER, PERSONELLERLE BAYRAMLAŞTI
GÜLER, PERSONELLERLE BAYRAMLAŞTI
Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Gençlik Merkezi´nde Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşma programında, şube müdürleri ve kurum personelleriyle bayramlaştı.
DEVLET DESTEĞİYLE MANDA ÇİFTLİĞİ KURDU
DEVLET DESTEĞİYLE MANDA ÇİFTLİĞİ KURDU
Muş´ta çocukluğundan bu yana mandacılık hayali olan yatırımcı Necat Emre, devletten aldığı destekle 150 başlık manda çiftliğini kurdu.
MŞÜ´DEN KAYIT DUYURUSU
MŞÜ´DEN KAYIT DUYURUSU
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörlüğü, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre üniversiteye yerleşen öğrenciler için kayıt duyurusunda bulundu.
PROTOKOL ÜYELERİ HALK İLE BAYRAMLAŞTI
PROTOKOL ÜYELERİ HALK İLE BAYRAMLAŞTI
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz´ün başkanlığında, Kurban Bayramı´nın ilk gününde düzenlenen program ile protokol üyeleri ve halk bayramlaştı.
Muş Ovası Gazetesi
10.07.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.5775
EURO
6.1922
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Ölüm değişmiyor. Firak, bekaya kalbolup başkalaşmıyor.

Bediüzzaman Said Nursi
1645 Osmanlı Orduları?nın Girit?e çıkışı.
1691 Salankamin meydan savaşı
1691 Köprülü Fazıl Mustafa Paşanın şehit olması
1890 Türk Donanması?nın Denizaltı?larla takviye edilmesi.
1915 Tevfik Fikretin vefatı
1920 Süleyman Necati Güneri`nin "Matbuat ve İstihbarat Müdüriyet-i Umumiyesi"ne Genel Müdür Oluşu