“Amerika´dan Palazlanmakta, Türk Milletine Saldırmaktadır”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muş İl Başkanı Şükrü Demir, Fethullah Gülen´in Amerika´dan palazlandığını ve birtakım safsatalarla Türk milletinin kuyusunu kazmaya çalıştığını ifade etti.
Tarih: 21.7.2016 07:36:50

 

 

Gazetemize gerçekleştirilen ziyarette konuşan MHP Muş İl Başkanı Şükrü Demir, 15 Temmuz akşamı başlatılan ve halkın iradesiyle bastırılan askeri darbe girişimine karşı olduklarını ifade etti. MHP olarak ilk günden itibaren darbeye karşı duruş sergilediklerini söyleyen Demir, demokrasi mücadelelerini sürdüreceklerini vurguladı. Demir konuşmasında: “15 Temmuz da Türk milletine karşı yapılan darbe girişimini sadece bir kalkışma değil aynı zamanda Türk milletine, Türk devletine, ordusuna, polise ve kısacası topyekûn değerlerimize yapılan bir terör saldırısıdır.  Bu terör saldırısının kökü Pensilvanya da, dalları Avrupa´da, İsrail´de ve topyekûn Amerika´dadır diyoruz. Zira yıllardır bu olayların müsebbibi olan dinler arası diyalog, medeniyetler buluşması gibi safsatalarla yüce Türk milletine kuyu kazan Fethullah Gülen, Amerika´dan adeta beslenmekte, palazlanmakta ve Türk milletine saldırmaktadır. Yüce Türk milletine ve ilimize birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının dorukta olması gerektiği günlerdeyiz. Başbuğumuzun dediği gibi, en kötü demokrasi en iyi ihtilaldan iyidir diyor bu terörü şiddetle lanetliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“MHP Olarak Alanlardan Çekiliyoruz”

15 Temmuz´dan bu yana sokaklarda demokrasi mücadelesine katıldıklarını ifade eden Demir, bu mücadelelerinin süreceğini ancak artık meydanlara çıkmayacaklarını açıkladı. Bu kararı, alanlarda AK Parti şovu yapılması nedeniyle aldıklarını ifade eden Demir: “MHP olarak alanlardan çekiliyoruz. Çünkü son zamanlarda AKP´nin şovuna dönüştüğü için artık katılmıyoruz. AKP´nin türküleriyle özellikle seçim şarkıları ile ve Recep Tayyip Erdoğan sloganlarıyla yapılan bir protestoya katılamayız. Katılmamamız darbeye karşı yumuşadığımız anlamına gelmez. İlk gün ne kadar tepkili isek bugünde yine aynı şekilde tepkiliyiz. Bu tepkimiz halen devam etmektedir. Nasıl ki liderimiz Dr. Devlet Bahçeli ilk günde nasıl tepki gösterdi ise, bugün yine aynı şekilde tepkiliyiz ve tepki göstermeye devam edeceğiz. Rahmetli başbuğ Alparslan Türkeş´in dediği gibi; ‘en kötü demokrasi en iyi ihtilalden iyidir´ sözünün doğrultusunda hareketimize devam edeceğiz. Zaman zaman provokatör çıkıp emir eri olan 20 yaşındaki askerleri linç etmeye kalkışmaları da bizi derinden üzmüştür. Bir gurubun içinde sözde bozkurt işareti yaparak poz veren bir genç vardı. Liderimiz bu gencin bulunup acilen hak ettiği cezaya çaptırılmasını istiyor. Genel merkezimizin kararı; hükümetimizin ve devletimizin yanında olduğumuz yönünde ama artık bu eylemlere katılmayacağız. Katılmamız birilerinin değirmenine su taşımak olarak algıladık biz yine her türlü ihtilallara karşıyız. Ancak AKP´nin seçim şarkılarıyla yapılan protestolar bizim görüşlerimize, meziyetlerimize uymuyor” dedi.

 

“Olağanüstü Hal Olursa Hayırlı Olur”

Milli Güvenlik Toplantısı´ndan olağanüstü hal kararı çıkma ihtimaliyle ilgili de bir değerlendirmede bulunan Demir: “Bütün basın yayın organlarının dünden beri önemli açıklamalar yapılacak demesinin arkasında ne olabilir diye kendi aramızda tartıştık. Ne hikmetse daha bu açıklamalar yapılmadan olağanüstü halin ilan edilmesi olarak düşünmüştüm. Olursa çok hayırlı olur. Liderimiz yıllardır bu ülkenin terör belasından kurtulması için olağanüstü halin ilan edilmesi şart olduğunu söylüyor. Bizim çizgimize gelmişlerse bu bizim için çok. Özellikle belirtmek istediğim bir şey var; yıllardır bir PKK ile baş edemiyoruz. Güneydoğuda koskoca ordu nasıl olurda PKK ile baş edemiyor. Aklımın bir köşesin de hep soru işareti olarak kalmıştır. Bugün bunların başında bulunan Tümgeneraller, Tuğgeneraller var. Pareler yapıdan dolayı içeri alınıyor. Şimdi daha iyi anlıyorum ki yeterince mücadele edilmemiştir ya da vatana ihanet etmişlerdir” ifadelerini kullandı.

 

“İdamın Kaldırılmasına Kesinlikle Karşıydık”

15 Temmuz´dan bu yana halkın belirli bir kesiminin dile getirdiği idam talebiyle ilgili de bir değerlendirme yapan Demir: “Biz idam cezasının kaldırılması esnasın da 120 milletvekilimiz idamın kaldırılmaması konusun da oy kulandık. İdamın kaldırılmasına kesinlikle karşıydık. Bugün getirilecek idam cezası özellikle savaş, yakın savaş ve terör için getirilecek her türlü idam kararını destekliyoruz” ifadelerini kullandı. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yeni Dönem Öncesinde “Okul Güvenliği Toplantısı”
Yeni Dönem Öncesinde “Okul Güvenliği Toplantısı”
2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlamasına günler kala Vali Aziz Yıldırım´ın başkanlığında “Okul Güvenliği Toplantısı” yapıldı.
MŞÜ´DE STEM VE EĞİTİM BİLİMLERİ KONGRESİ SONA ERDİ
MŞÜ´DE STEM VE EĞİTİM BİLİMLERİ KONGRESİ SONA ERDİ
Muş Alparslan Üniversitesi´nde düzenlenen ve üç gün boyunca süren Uluslararası Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik STEM ve Eğitim Bilimleri Kongresi sona erdi.
Avcı´dan  Gazetemize Özür Ziyareti
Avcı´dan Gazetemize Özür Ziyareti
Ak Parti Muş Merkez İlçe Başkanı İbrahim Avcı, gazetemize bir ziyaret gerçekleştirdi.
“Muş Bizim Dönemimizde Şaha Kalktı”
“Muş Bizim Dönemimizde Şaha Kalktı”
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Muş Valiliği ziyaretinin ardından Muş Öğretmenevindeki temel atma ve açılış törenine katıldı.
BAKAN EROĞLU İLİMİZE GELİYOR
BAKAN EROĞLU İLİMİZE GELİYOR
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bugün ilimize gelerek bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunacak.
ŞİMŞEK VARTO´DA ZİYARET VE İNCELEMELERDE BULUNDU
ŞİMŞEK VARTO´DA ZİYARET VE İNCELEMELERDE BULUNDU
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, beraberindekilerle birlikte Varto´yu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
“CHP´nin Duruşu Terör Örgütlerini Rahatsız Etti”
“CHP´nin Duruşu Terör Örgütlerini Rahatsız Etti”
PKK terör örgütü tarafından Artvin´de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na düzenlenen ve bir şehit verdiğimiz hain saldırıyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Muş İl Başkanı İsmail Adanur: “Sesimizin daha gür ve güçlü bir sedayla çıkacağına hiç kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.
SALDIRI SONRASI ZİYARET ETTİLER
SALDIRI SONRASI ZİYARET ETTİLER
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu´nun Artvin´de uğradığı silahlı saldırı nedeniyle Belediye Başkanı Feyat Asya, Hasköy Belediye Başkanı Mürsel Özen ve Korkut Belediye Başkanı Haşim Arık CHP Muş İl Başkanlığı´na geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.
Bakan Işık: “Bundan Sonra PKK Daha Çok Korksun”
Bakan Işık: “Bundan Sonra PKK Daha Çok Korksun”
PKK Terör Örgütü tarafından Van ve Elazığ´da düzenlenen hain saldırılarla ilgili açıklamada bulunan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, PKK´nın artık içeriden destek alma ihtimali kalmadığını vurguladı.
TBMM´YE SUNDU
TBMM´YE SUNDU
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Av. Burcu Çelik Özkan, meclis araştırması teklifini TBMM Başkanlığı´na sundu.
“Bu Sürecin Her An Yaşanacağını Deklare Ettik”
“Bu Sürecin Her An Yaşanacağını Deklare Ettik”
Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) tarafından 15 Temmuz darbe girişimini protesto etmek için düzenlenen basın açıklaması sonrasında konuşan HDP Muş Milletvekili Av. Burcu Çelik Özkan, 15 Temmuz darbe girişimi sürecinin her an yaşanabileceğini birçok kez dile getirdiklerini belirtti.
DARBEYE TEPKİ GÖSTERDİLER
DARBEYE TEPKİ GÖSTERDİLER
15 Temmuz askeri darbe girişimine Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP)´nden ortak tepki geldi.
YILDIRIM´DAN KARŞI AÇIKLAMA
YILDIRIM´DAN KARŞI AÇIKLAMA
Muş Valiliği tarafından hakkında önceki gün yapılan açıklamalara yanıt veren HDP Milletvekili Doç. Dr. Ahmet Yıldırım, kamera kayıtlarının incelenmesi halinde gerçeğin ortaya çıkacağını savundu.
“Silahı Milletvekili Ahmet Yıldırım´a Verdiği Görülmüştür”
“Silahı Milletvekili Ahmet Yıldırım´a Verdiği Görülmüştür”
Muş Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Doç. Dr. Ahmet Yıldırım´ın yol kontrolü sırasında kendisinin aranamayacağını belirterek aracı görevli personelin üzerine sürdüğü ifade edildi.
İFADE VERMEYE GİTMEDİLER
İFADE VERMEYE GİTMEDİLER
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekilleri Doç. Dr. Ahmet Yıldırım ve Av. Burcu Çelik Özkan, ifade vermeye çağrıldı. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP Muş Milletvekilleri Ahmet Yıldırım ve Burcu Çelik Özkan´ın ifadeye çağrıldığını fakat kendilerinin ifade vermeye gitmeyeceklerini ifade etti.
“Hizmet Etmekte Asla Tembellik Yapmayacağız”
“Hizmet Etmekte Asla Tembellik Yapmayacağız”
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Muş İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğinde bir konuşma yapan AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, hizmet yolunda tembellik etmeden çalışmakta olduklarını vurguladı.
BAKAN BOZDAĞ´A SORDU
BAKAN BOZDAĞ´A SORDU
HDP Muş Milletvekili Avukat Burcu Çelik Özkan, TBMM´ye soru önergesi sundu.
YILDIRIM BERCE´Yİ SORDU
YILDIRIM BERCE´Yİ SORDU
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Doç. Dr. Ahmet Yıldırım, BERCE Tarım İşletmesi ile ilgili hazırladığı soru önergesini TBMM Başkanlığına sundu.
ŞİMŞEK VATANDAŞLARLA BULUŞTU
ŞİMŞEK VATANDAŞLARLA BULUŞTU
1. Uluslararası Tütün Çalıştayı´na katılmak üzere ilimize gelen Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, esnaf ziyaretinde bulundu.
YILDIRIM SORU ÖNERGESİ SUNDU
YILDIRIM SORU ÖNERGESİ SUNDU
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım, İçişleri Bakanı Efkan Ala´nın yazılı olarak yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı´na soru önergesi verdi.
İŞTE YENİ KABİNE
İŞTE YENİ KABİNE
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından oluşturulan yeni Bakanlar Kurulu listesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı.
Muş Ovası Gazetesi
24.04.2019
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI MUŞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI SAĞLIK BAKANLIĞI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
ADALET BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILIKLARI MUŞ E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
SERİNOVA BELEDİYESİ
SERİNOVA BELEDİYESİ
SERİNOVA BELEDİYESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ İL ÖZEL İDARESİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN
İHALE İLANI
İHALE İLANI
BAŞBAKANLIK AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI MSB BAĞLILARI 49´UNCU KOMANDO TUGAY KOMUTAN YARDIMCILIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
MUŞ ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Muş için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:41 07:23 12:27 14:54 17:12 18:42
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Düşmanlarınızın en kuvvetlisi içinizdedir.

Hz. Muhammed
1920 Mustafa Kemal`in TBMM başkanı seçilmesi.